חדשות
  Bookmark and Share
close

"הוא אמר לי 'תפסיקי להילחם בדנקנר, ונגנוז הכתבה נגדך'"

ח"כ יחימוביץ' טוענת שהמנכ"ל הפורש של IDB הציע לה לגנוז תחקיר נגדה ב"מעריב", כשהתמודדה על ראשות העבודה, אם תפסיק להיאבק בנוחי דנקנר בכנסת. לסיפור של דסק התחקירים

אבנר הופשטיין, ראש דסק התחקירים

תחקיר גלצ שנחשף היום (רביעי) בתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי, מציג לכאורה עסקה פסולה שהוצעה לחברת הכנסת שלי יחימוביץ'. יחימוביץ' טוענת שהמנכ"ל הפורש של IDB, חיים גבריאלי, הציע לה לגנוז כתבת תחקיר נגדה ב"מעריב" כשהתמודדה על ראשות מפלגת העבודה, אם תפסיק להילחם נגד נוחי דנקנר בכנסת.

"היו פריימריז, התמודדנו אז יצחק הרצוג, עמיר פרץ ואני, זה היה פריימריז שניצחתי בסופם, ואז ביקש עיתונאי מ'מעריב' להיפגש איתי בארבע עיניים", סיפרה יחימוביץ'. לדבריה, העיתונאי שחשש לשוחח עמה בטלפון מסר לה דברים שאמר עורך העיתון דאז, ניר חפץ. "הוא סיפר לי שבישיבת מערכת ניר חפץ אמר 'יש פריימריז במערכת העבודה, אני רוצה שתביאו לי חומרים נגד שלי יחימוביץ', נעשה עליה כתבת תחקיר'".

לאחר מכן, קיימה לטענתה שיחה עם חפץ. "התקשרתי אליו, אמרתי לו שזה חמור מאוד בעיניי שכמה ימים לפני פריימריז, מגרדים כתבה מוזמנת עליי, שאני יודעת גם שהיא נובעת מהמאבקים שלי במוציא לאור החדש, נוחי דנקנר. היו לנו כמה שיחות שבהן הוא התעקש שזה חופש העיתונות שלו", אמרה.

לבסוף, פגשה לדבריה, את חיים גבריאלי בביתה. "הוא אמר 'אין לנו בעיה להוריד את הכתבה אבל זו צריכה להיות הפסקת אש משני הצדדים. את תפסיקי להשתלח בנוחי, ואנחנו לא נפרסם את הכתבה'".

ניר חפץ מסר בתגובה: "טענתה של יחימוביץ מופרכת. תמוה מדוע היא בחרה לפרסם דבר שקר זה עכשיו, ולא עשתה זאת בתקופה שאליה היא מתייחסת, או לאחר זכייתה בפריימריס לראשות העבודה, או לאחר שנכשלה בתפקידה כיו״ר המפלגה והוחלפה". דוברו של חיים גבריאלי בחר שלא להגיב.

28/10/15 | 11:32