חדשות
  Bookmark and Share
close

בעקבות תחקיר גלצ: תלונה הוגשה נגד מיזם החתונות ביער עופר

למרות הבטחות מועצת חוף הכרמל וקק"ל להפסיק את קיום החתונות ביער עופר, הן נמשכות גם אחרי הפרסום בגלצ. תלונה הוגשה לאחרונה למשטרה וקק"ל אוסטרליה העבירה מחאה בנושא

ראש דסק התחקירים, אבנר הופשטיין

לפני כשבועיים חשפנו בגלצ על יזם שקיבל אישור לקיים אתר לספורט אתגרי ידידותי לטבע ביער עופר של קק"ל בכרמל והפך אותו למיזם חתונות ענקי, רועש ומלוכלך. זאת בניגוד מפורש לתכניות המיתאר ולהסכמים שנחתמו איתו, ובאישורו התמוה של ראש המועצה האיזורית.

מאז הפרסום נודעו כמה דברים שמעלים את השאלה מי אוכף חוקים במדינת ישראל: עורך הדין ופעיל הסביבה יואב ברקאי הגיש תלונה למשטרה בטענה כי מיזם החתונות אינו חוקי ויש להפסיקו לאלתר. גם קק"ל הביעה את זעמה והודיעה כי תילחם במיזם וביזם. אך למרות זאת, גם בשבוע האחרון נמשכו החתונות המפוארות באתר, כפי שתיעד מגזין "המושבות" היוצא לאור באיזור.

תושבים נזעמים באזור פנו אל קק"ל אוסטרליה, אשר אחראית לתרומות הנדיבות שמאפשרות את קיומו של היער. בקק"ל אוסטרליה נדהמו לראות את תמונות הזבל במקום, לשמוע על הרעש והתאורה העוצמתיים בלילות,  ופנו במחאה אל קק"ל ישראל. הם קיבלו תשובות מתחמקות ממנהל האזור של קק"ל, שמהן עולה כי למרות הצהרותיה הלוחמניות של קק"ל בפועל היא מעלימה עין מהחתונות שמתקיימות במקום לעין כל.

כמו כן, מבדיקת גלצ עולה שאפילו שטר הביטוח של מיזם החתונות - שכלל לא אמורות להתקיים מלכתחילה - מעניק למיזם החתונות כיסוי למספרים חוגגים ואירועים נמוך בהרבה מזה שמתקיים בפועל.

17/09/15 | 11:28