חדשות
  Bookmark and Share
close

אביו של שלום יוחאי שרקי ז"ל: "מעוניין שתיווצר הרתעה"

הרב אורי שרקי, שבנו שלום יוחאי נרצח ע"י פלסטיני בפיגוע הדריסה בגבעה הצרפתית, סיפר היום בראיון לגלצ על ההתמודדות. הוא קרא להטיל עונש מוות על מחבלים: "תמיד סברתי שהוא מן הראוי"


 

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מבצע פיגוע הדריסה בירושלים, חאלד קורטינה, שבו נרצח שלום יוחאי שרקי ז"ל ונפצעה באורח קשה שירה קליין. אביו של שלום יוחאי, הרב אורי שרקי, סיפר בראיון לניב רסקין כי לא יגיע היום לבית המשפט.

"אין לי עניין בזה, אין לי עניין להיפגש אישית עם המפגע", סיפר הרב שרקי, "אני חושב שזה לא עניין אישי בכלל. זה שאני דורש את הענישה המחמירה ביותר שיכולה להיות כעת, דהיינו מאסר עולם ללא חנינה, זה לא עניין אישי שיש לי עם הרוצח אלא זו דרישתו של כל אדם שהצדק חשוב בעיניו".

הרב המשיך: "אני אישית לא מעוניין להיות בבית המשפט, אבל אני אכן מעוניין שהצדק ייעשה ושתיווצר הרתעה, כי לצערנו מקרים כאלה חוזרים ונשנים". לדבריו, כדי לייצר את אותה הרתעה נכון לנקוט בגישה של עונש מוות.

"זו עמדה שאינה נובעת מהמשפחה שלי אישית, אלא זו אמורה להיות עמדתו של כל אדם בעל שאיפה לצדק במדינת ישראל. ההרתעה אינה בשביל ש'לי לא יקרה מקרה כזה עוד פעם', אלא בשביל שזה לא יקרה לשום אזרח במדינת ישראל אי פעם", טען הרב. "עונש המוות הוא בהחלט ראוי. זה דבר שתמיד סברתי שהוא מן הראוי", הוסיף.

הוא התייחס להתמודדות עם אבדן בנו בימים אלה. "אויבנו רוצים לפגוע בנו לא רק בזה שהם הורגים בנו, הם גם מעוניינים בתוצאות המרות שיש בנפש של הנפגעים מסביב. בודאי שלהיכנס לדיכאון זה בעצם נתינת פרס לטרור", אמר הרב. "בודאי שאנחנו כואבים כאב אמיתי, כפי שאמר גם הרמב"ם 'מי יכוהו ולא יצעק', אבל צעקה, כאב, בכי, אבלות - אינם צריכים לעצור אותו מלבנות: לבנות את החברה, לבנות את עצמנו ולא לתת פרס לאויבנו", הוסיף.

"בני היה אדם בעל הקרנה ואהבה ענקית לכל אדם ואדם. לכן כאשר הוא נהרג, באיזשהו מקום, אני חושב שכל האנשים הרגישו את האהבה העצומה שקרנה מהאישיות שלו וכולם הרגישו שותפים", סיפר הרב שרקי. "אחד הלימודים הגדולים שאפשר ללמוד מבני הוא לאהוב כל אדם באשר הוא, ולקבל אותו כפי שהוא, והדבר כזה כל כך שונה, כל כך עומד בניגוד לשנאה התהומית שאנחנו עדים לה מהצד שמנגד".

על מצבה של שירה קליין שנפצע באירוע אמר: "אנחנו מברכים אותה שהיא תתאושש. הרופאים אופטימיים לטווח הארוך, לצערנו בטווח הבינוני והקצר הדברים לא כל כך פשוטים. אנחנו מאוד שמחים שהיא מתחילה לחזור להכרה, ומברכים אותה שהיא תבנה את חייה - חיים טובים ושלמים".

27/04/15 | 10:10