חדשות
  Bookmark and Share
close

"כת בירושלים": המשטרה חוקרת תלונות של נשים שברחו

לגלצ נודע כי מספר צעירות שהצליחו לברוח בשנים האחרונות מהכת שמנהל על פי החשד אהרון רמתי הגיעו לתחנת המשטרה והגישו תלונות. ח"כ עליזה לביא: לסגור לאלתר את מדרשת "באר מרים"

הדס שטייף

 

התפתחות בחקירת המדרשה החשודה ככת: לגלצ נודע היום (שלישי) כי המשטרה חוקרת תלונות חדשות מנשים שברחו מהסמינר. מספר צעירות שהצליחו לברוח בשנים האחרונות מהכת שמנהל על פי החשד אהרון רמתי הגיעו אמש לתחנת משטרה במרכז הארץ, וסיפרו כי הן אינן יכולות לראות את "מצגי השווא" על הנעשה לכאורה בסמינר הבנות "באר מרים" שהוא מנהל. התלונות הועברו למשטרת מחוז ירושלים, שם נפתחה חקירה נגד הרב בגין החשדות נגדו.

עד עתה התלונות שהתקבלו במשטרה הוגשו על ידי קרובי משפחה ואנשים חיצוניים, אך הפעם מדובר בתלונות של נשים שהיו במדרשת "באר מרים" במשך כמה שנים והצליחו לברוח. היום צפויות להגיע לתחנת לב הבירה שבמחוז ירושלים נשים נוספות שברחו מהסמינר, זאת בכדי להגיש תלונה.

בסמינר שוהות קרוב ל-60 נשים, ומעדויות הממשיכות להגיע לידי גלצ עולה תמונה קשה על הנעשה במקום. העדויות מספרות על כך שהרב רמתי נוהג לכאורה לקחת במהלך הלילה צעירה ולהביאה ליער, אך מה שנעשה באותו היער לא ברור בינתיים.

חברת הכנסת עליזה לביא מ"יש עתיד" קראה בשיחה עם יעל דן לסגור מיד את הסמינר בירושלים. "למה לוקח שלוש שנים לפתוח בחקירה בטענה שלא מוגשות תלונות?", שאלה לביא בשידור, "אני דורשת בשלב הזה לסגור לאלתר את המדרשה הזאת. לא יעלה על הדעת שראש עיריית ירושלים מרשה שמדרשה כזאת תפעל בתחומו".

במקביל, הבוקר נעצר מומחה קבלה מוכר מאזור השפלה בחשד שתקף מינית נשים שפנו אליו. האיש, בן 50, נעצר בחשד שתקף מינית נשים שהגיעו אליו לקבל יעוץ והדרכה. על פי החשד, הקבליסט נהג לנצל את מצוקתן וחולשתן של הנשים ולבצע בגופן את המעשים. במחוז המרכז במשטרה חושדים כי נשים נוספות נפלו קורבן למעשיו של האיש. הוא יובא בצהריים להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

14/04/15 | 12:28