חדשות
  Bookmark and Share
close

לבנון: עיתונאי סורי התומך באסד נרצח ליד ביתו

ממשיכה זליגת הלחימה בסוריה ללבנון: מוחמד זראר ג'מו, עיתונאי ופרשן סורי המזוהה עם משטר אסד, נרצח היום ליד ביתו בדרום לבנון. ג'מו הופיע שלשום בערוץ טלוויזיה לבנוני, שם זלזל במפקד צבא סוריה החופשי, גנרל סלים אידריס, והבטיח תבוסה מוחצת למורדים בעיר חלב

ג'קי חוגי ויונתן רול

עיתונאי ופרשן סורי המזוהה עם משטר אסד נרצח היום ליד ביתו בדרום לבנון: מוחמד זראר ג'מו בן ה-44 נורה ליד ביתו בעיירה סראפנד בדרום לבנון. האלמונים רצחו אותו בדקירות סכין וביריות, ובגופו נמצאו כמעט 30 כדורי רובה.

ג'מו היה נשוי לאישה לבנונית מסראפנד, עיר בה זוכה אסד לתמיכה רבה, ונורה מטווח קרוב. כוחות הביטחון סיפרו כי התוקפים ברחו ממקום הירי וכי חקירת המקרה נמשכת. גופתו הועברה לבית החולים באזור.

ג'מו, בן העדה העלאווית, הופיע שלשום בערוץ טלוויזיה לבנוני. הוא זלזל במפקד צבא סוריה החופשי, גנרל סלים אידריס, והבטיח תבוסה מוחצת למורדים בעיר חלב. על ישראל אמר, "אם הם יתקפו את סוריה, ייפתחו עליהם שערי גיהנום".

בתימן, צבא ארצות חיסל את מספר שתיים בשלוחת אל-קעידה בחצי האי ערב, סעיד א-שחרי, ששוחרר מבית הכלא גואנטנמו לפני מספר שנים ושב לתפקד כאחד מהחשובים שבאנשי אל-קעידה. הוא תואר בידי גורמים בוושינגטון כטרוריסט מסוכן ביותר, והבוקר אישרו גורמים באל-קעידה כי הוא חוסל בתימן בפעולת מל"ט אמריקני. בעבר התפרסמו דיווחים על מותו, אז טענו כוחות הביטחון של תימן כי הם אלה שהביאו לחיסולו, אך היום התקבל האישור לראשונה.

17/07/13 | 14:07