חדשות
  Bookmark and Share
close

מבצעי פעולות תג מחיר לא יוגדרו טרוריסטים

הקבינט המדיני בטחוני אישר הערב להרחיב את הכלים החקירתיים העומדים לרשות כוחות-הביטחון, תוך הסמכת שר הביטחון לעשות שימוש בסמכויותיו על פי תקנות ההגנה. עם זאת, ראש-הממשלה דחה את הבקשה להגדיר את מבצעי הפעולות טרוריסטים

אילאיל שחר

הממשלה מרחיבה את סמכויות מערכת-המשפט לטיפול במבצעי פעולות תג מחיר,אך לא קוראת להם להם טרוריסטים. הקבינט המדיני בטחוני אישר הערב (א') להרחיב את הכלים החקירתיים העומדים לרשות כוחות-הביטחון, תוך הסמכת שר הביטחון יעלון לעשות שימוש בסמכויותיו על פי תקנות ההגנה. עם זאת, ראש-הממשלה דחה את בקשתה של שרת-המשפטים לבני להגדיר את מבצעי הפעולות טרוריסטים. במקביל השרה ליבני תמשיך לקדם את חקיקת החוק למניעת טרור.

בגלי צה"ל דווח לא מזמן על עלייה דרמטית באירועי תג המחיר. עד חודש מאי 2013 אירעו כ-180 אירועי התנכלות של יהודים כלפי ערבים על רקע לאומני - מדובר בעלייה לעומת השנה הקודמת, 2012, אז התרחשו בשנה כולה כ-200 אירועים. הנתונים מתייחסים למקרים שאירעו ביהודה ושומרון וגם בתחומי הקו הירוק. לאחרונה מתרחשת תופעה של זליגת אירועי תג המחיר משטחי יו"ש לתחומי הקו הירוק, ורק לפני שבועיים הוצתו מספר כלי רכב ביישוב בואדי ערה.

לפני כשבועיים שלושה רכבים שצמיגיהם נוקבו התגלו בכפר ביתילו, שבאזור רמאללה. על אחד הרכבים אף רוססה המילה "נקמה". כמו כן, על קיר סמוך רוססה הכתובת "תג מחיר- ד"ש לאביתר", כשהכוונה היא לאביתר בורובסקי שנרצח בפיגוע. בנוסף, פלסטינים בכפר זובידאת שבבקעת-הירדן דיווחו באותו היום על כך שארבעה רכבים הוצתו, וכתובות נאצה רוססו על מבנה בכפר.

16/06/13 | 20:01