חדשות
  Bookmark and Share
close

הרמטכ"ל: "בכל יום האזור כולו יכול להידרדר לעימות"

אחרי שהלילה התנהלו חילופי אש בגבול ישראל-סוריה, הרמטכ"ל גנץ מתאר מציאות של חוסר יציבות בכל החזיתות. "לא עובר יום שאנחנו לא נמצאים בו בקבלת החלטות שיכולה להוביל אותנו להידרדרות פתאומית", הוא סיפר, "עלינו להיות ערניים"

קובי מנדל

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, מזהיר הבוקר (ב') מפני הידרדרות ביטחונית בלתי נשלטת שיכולה להתרחש באזורנו בכל רגע. "לא עובר יום שאנחנו לא נמצאים בו בקבלת החלטות שיכולה להוביל אותנו להדרדרות פתאומית ובלתי נשלטת", סיפר גנץ, "זה דבר שילווה אותנו בתקופה הקרובה שאנחנו צריכים להיות ערניים יותר".

רא"ל גנץ אמר בנאומו בכינוס בינלאומי שעוסק בתקשוב ומתקיים בזכרון יעקב: "בכל אחת מהזירות בהן אנחנו נמצאים אנחנו גם חשופים להשפעה רב זירתית מובהקת, אבל זה לא אומר שאם אנחנו עושים משהו ברמת הגולן מיד קורה אירוע צבאי רחב היקף בסיני, אבל זה יכול לקרות. יש השפעות אחרות, לעתים נמוכות בהיקף שלהן ובעצמה שלהן, ואנחנו רואים את הקשר בין עזה לסיני, בין עזה ליהודה ושומרון, ואת הקשר בין סוריה ללבנון".

דבריו של גנץ מתכתבים עם חילופי הירי הלילה בגבול ישראל-סוריה. אש מנשק קל נפתחה לעבר סיור של כוח צה"ל באיזור מוצב חזקה בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים אך נזק קל נגרם לרכב צבאי. זהו הלילה השלישי ברציפות שבו נפתחת אש לעבר כוח באיזור. בעקבות כך, לראשונה מזה חודש, צה"ל השיב בירי לעבר העמדה הסורית, וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה. לא ברור האם הירי לעבר ישראל היה מכוון או שמדובר שוב בזליגה של מלחמת האזרחים.

21/05/13 | 10:15