חדשות
  Bookmark and Share
close

עדות נוספת נגד רוזן נחשפה: "איים שיקחו לי הילדים"

ראיון ראשון עם אחת מהנשים הרבות שטוענות שהוטרדו מינית על ידי העיתונאי עמנואל רוזן. עדה, שם בדוי, טענה בראיון ליעל דן בתכניתנו "עושים צהריים" להטרדה תוך איומים

מתוך שידורי גלי צה"ל

אחרי פרסום שורת עדויות על הטרדות מיניות מצדו של העיתונאי ואיש התקשרות עמנואל רוזן, מדברת היום (א') אחת הנשים שטוענות להטרדה לראשונה. עדה, שם בדוי, מסרבת גם עכשיו להתלונן במשטרה, אבל תומכת בפרסום העדויות. "בסוף תקום האחת שיש לה מספיק אומץ כדי להגיד הותקפתי מינית או נאנסתי", אמרה ליעל דן בתכניתנו "עושים צהריים".

"לפני כ-12 שנים, הייתה פעילה בתוכנת צ'טים כמו הרבה ישראלים אחרים. מסתבר ששם הוא פנה לנשים בשם בדוי. בהתחלה לא ידעתי מי הוא. גם כשניהלו שיחות טלפון הוא עיווה את קולו ושקרא לעצמו בשם אחר", שחזרה עדה. לטענתה, אחרי זמן לא רב חשף רוזן את זהותו. "הוא הפסיק להסוות את קולו, התקשר ממספרי טלפון לא חסויים ואף התפאר בעיסוקו".

לדבריה, "הייתה לו מטרה אחת: להיפגש. אני לא רציתי זאת דווקא משום שהוא אישיות ציבורית ואיש תקשורת. לא רציתי קשר לעולם הזה. בהתחלה סירבתי לו בעדינות אך ככל שהמשיך הפכתי לתקיפה יותר ואמרתי לו בפירוש שאני לא מעוניינת בקשר".

"הוא איים שידאג שלא יתנו לי לעבוד בשום מקום, למרות שאין לי קשר לתעשייה"

למרות מאמציה, סיפרה עדה, רוזן המשיך להטריד אותה. "מאותו רגע הוא לא הפסיק להתקשר, בלי סוף טלפונים ביום ובלילה. לא היה אפשר לישון. באותן שיחות הוא השפיל אותי, קילל ואמר מילים קשות מאוד. תוך כדי זה הוא המשיך לתאר לי מה היה עושה לי לו היינו נפגשים", סיפרה עדה, "אמרתי לו שיפסיק להטריד אותי, אך הוא המשיך".

עדה הסבירה שאחת הסיבות שלא התלוננה אז הייתה איומיו. "בשיחות הראשונות שלנו חשפתי כמה פרטים. הייתי אז גרושה טרייה עם שני ילדים קטנים, והוא איים שייקחו לי את הילדים, שידאג שלא יתנו לי לעבוד בשום מקום, למרות שאין לי שום קשר לתעשייה שלו. היה ברור שהוא מאוד כועס על כך שאני מסרבת, וזה היה מפחיד. הוא אמנם לא ידע מה היה מקום מגורי, כך שלא פחדתי שיבוא לביתי, אבל זה היה מאוד לא נעים. הסיפור הזה נמשך מעל לארבעה שבועות", תיארה.

"בהמשך התברר לי שאני לא היחידה, שיש עוד נשים שהוא הטריד אותן בצ'טים, וחלקן אפילו נפגשו איתו וחוו דברים יותר גרועים", סיפרה, "ניסינו לשתף בינינו את השמות הבדויים שבהם הוא השתמש כדי להיזהר, אבל הוא היה משנה אותם כל הזמן. שמעתי סיפורים מאוד קשים".   

עדה סיפרה שפחדה שאם תיגש למשטרה, לא תקבל תמיכה אמתית. "מי בכלל היה מקשיב לי? מהי המילה שלי מול המילה שלו, עמנואל רוזן, העיתונאי הבכיר? גם לא הייתה פה תקיפה פיזית, ואני יודעת שכשאישה מתלוננת מסתכלים עליה עקום. גם היום אני חושבת שעשיתי את הדבר הנכון. מדוע נשים צריכות לעבור השפלות שכאלה, לענות על שאלות כמו איפה היית, אולי לא בנת נכון את כוונותיו?" נימקה.

"אין לי שום רצון שהורי, ילדי ומשפחתי הקרובה ידעו מה עבר עלי. אני לא מסוגלת להסביר מה עבר עלי ואני לא רוצה לגרום להם לעוגמת נפש. צריך רק להסתכל בתגובות שמתלוננות מקבלות, גם באינטרנט. זה גם עניין פרטי שלי, שאחרים לא צריכים לגעת עליו. ברגע שאני הולכת למשטרה אני נחשפת".

גדי סוקניק: "זה רק קצה הקרחון"

העיתונאי גדי סוקניק, סיפר ששמע תלונות דומות  על רוזן בזן שעבדו שניהם בערוץ 2. "העיתונאיות עושות מעשה נפלא. תעשיית השמועות והמעשים סביב רוזן התנהלה לאורך שנים. מה שאמרה עדה נשמע מוכר - וזה רק קצה הקרחון. יש גם מעשים הרבה יותר חמורים, בגדר עבירות מין".

הוא הוסיף כי "יש המון מנהלים שעבדו בתקשורת, ידעו על הדברים ועדיין המשיכו לעבוד עם רוזן ולהעסיק אותו.  אני מניח שהם לא תמיד ידעו הכל, או שלפעמים ידעו רק בגדר שמועות. אבל עם השנים התברר שהתלונות ממשות, והם המשיכו להעסיק. כשנתקלתי בתלונות כאלו, ניסיתי לעשות את הכל במסגרת יכולתי. אף פעם לא התעלמתי".

28/04/13 | 13:50