חדשות
  Bookmark and Share
close

תקדים: הרבנות הראשית שוללת מאדם את התואר "רב"

תקדים ברבנות-הראשית: יהודה רוזיליו שהיה רב מושב 12 שנה והורשע בגניבת ספרי תורה מבית הכנסת, לא יוכל עוד להתהדר בתואר "רב". לגל"צ נודע שע"פ מדיניות חדשה ברבנות הראשית, תישלל תעודת הרב מרבנים שיורשעו בעבירות חמורות, או בעבירות הקשורות לתפקידם

יאיר שרקי

לראשונה בהיסטוריה: הרבנות הראשית שוללת את התואר "רב", מאדם שהורשע בפלילים. הבוקר (ג') אנחנו מפרסמים לראשונה כי יהודה רוזיליו, שכיהן כרב המושב ברוש והורשע על פי הודאתו בגניבת ספרי תורה מבית הכנסת של היישוב, לא יוכל להצמיד עוד לשמו את המילה "רב". "ריבונו של עולם נתן לי ניסיון שלא עמדתי בו וטעיתי, ואני עד יומי האחרום אחזיר ואנסה כמה שאני יכול לכפר על כל מה שחטאתי כלפי הציבור וכלפי ריבונו של עולם", אמר אז רוזיליו.

מועצת הרבנות הראשית לישראל בראשות הרב הראשי יונה מצגר החליטה כי לא ראוי שמי שהורשע בעבירות חמורות, או בכאלו הקשורות לתפקידו כרב - ימשיך לשאת את התואר. זהו תקדים, וברבנות הבטיחו בשיחה עם "בוקר טוב ישראל" כי צעדים דומים יינקטו מעתה ואילך כלפי כל רב הנושא תעודה שיורשע במעשים מהסוג הזה. לגביי רבנים שנמצאו אשמים בעבר נמסר כי העניין נמצא בבדיקה.

"המועצה ביקשה להעביר מסר שרב שסרח איננו עובר רק על איסור הלכתי, מוסרי או ערכי - אלא הדבר עלול לסכן את המשך כהונתו ומעמדו כרב בישראל", אמר מצגר. במקביל, זומן לשימוע רב שהואשם בזיוף כתובות ורישיונות לעריכת חופות. בתום ההליך יוחלט אם גם ממנו יישלל התואר כחלק מהמדיניות החדשה, שנועדה לצמצם את התופעה של רבנים הסוטים מדרך הישר.

12/03/13 | 03:50