חדשות
  Bookmark and Share
close

מספר הקורבנות בסופה "נמו" עלה ל-6

הסופה "נמו" ממשיכה להשתולל בצפון מזרח ארצות הברית וקנדה. יובל המנחם מקונטיקט סיפר כי שתי הסופות שונות לגמרי אחת מן השנייה: "זה גשם נוראי מול שלג נוראי - אבל המראה מקסים, לבן ויפה"

נעמה ארטשיק

יותר מ-650 תושבים בארצות הברית נמצאים כרגע ללא חשמל ובקור המקפיא של הסופה "נמו". מורג'יניה ועד מיין מרגישים את כוחן של שתי מערכות האקלים הגדולות שהתאחדו לסופה חזקה במיוחד, כשבניו יורק, רוד איילנד, מסצ'וסטס, קונטיקט ומיין הוכרז מצב חירום בשל השלג הרב שנערם. שישה קורבנות נהרגו כתוצאה מסופות השלגים העזות בצפון-מזרח ארצות הברית וקנדה.

הסופה צפויה להימשך לתוך יום ראשון, עם רוחות חזקות, כמויות גדולות של שלג והפסקות חשמל. גם מערכות התחבורה בצפון מזרח ארצות הברית מושפעות מהסופה – מערכת ה-"T", הרכבת התחתית של בוסטון הושבתה, מערכות הרכבות מניו יורק לבוסטון הושהו ואלפי טיסות בוטלו בנמלי תעופה רבים. "הלוחות כאן מספרים את הסיפור - נמלי התעופה המרכזיים בניו יורק, בוסטון, טורונטו ועוד ביטלו כמעט את כל הטיסות, וזו התמונה גם במדינות נוספות באזור", מספר כתב רשת CNN. סך הכול אסף, הרשויות בארצות הברית צופות ש-25 מיליון בני אדם יושפעו מהסופה הזו, שנחשבת לאחת החזקות והקשות שחווה האזור בשנים האחרונות.

יובל המנחם ממדינת קונטיקט סיפר על הסופה בתכניתנו "שישבת" עם אסף ליברמן: "אנחנו בבית כי אין אפשרות לצאת בגלל שצריך לפנות את השלג". הוא הוסיף ואמר כי הסופה "נמו" שונה מהסופה "סנדי" שפקדה את האיזור בספטמבר. "זה שני דברים שונים: גשם נוראי מול שלג נוראי - אבל המראה מקסים, לבן ויפה", שיתף המנחם. במדינת מסצ'וסטס סיפר צחי חזן כי אצלו בבוסטון עדיין יש חשמל למרות שלחברו כבר החשמל התנק. "יצאנו לסיבוב הליכה כדי להנות מהסופה, אבל הכל סגור בחוץ. אפילו אנשים קיבלו דוחות כי יצאו מהבית", אמר חזן.

צפו בדיווח של מערכת החדשות "סקיי":

09/02/13 | 18:20