חדשות
  Bookmark and Share
close

האם רחוב סולטאן סולימאן ייקרא ע"ש הדס מלכא?

פרסום ראשון: עשרות משפחות שכולות פנו לראש עיריית ירושלים בדרישה לשנות את שם הרחוב ההיסטורי לרחוב הדס מלכא, על שם שוטרת משמר הגבול שנהרגה שם בפיגוע ביום שישי

מיכל צ'ין

רק במוצאי שבת הובאה למנוחות רס"ר הדס מלכא שנרצחה בפיגוע ברחוב סולטן סולימאן ביום שישי האחרון, ומכתב שנשלח על ידי עשרות משפחות שכולות לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, המבקשות להנציח את זכרה של הדס ולשנות את שם הרחוב לשמה - כך פורסם הבוקר (שני) בתכניתנו "בוקר טוב ישראל".

במכתב שנשלח הבוקר ללשכת ראש העירייה מפורטים תולדות חייה של הדס מלכא זכרה לברכה. דבורה גונן, המציינת היום שנתיים לנפילת בנה דני בפיגוע ליד הישוב דולב הסבירה כי היא מאמינה שכך ראוי להנציח ולזכור את נופלינו.

המשפחות השכולות אומרות כי הן שאיבדו את היקר להם מכל, דורשות כעת לכנס את ועדת השמות ולשנות בהקדם את שם הרחוב לרס"ר הדס מלכא כתשובה ניצחת לכל אויבי המדינה.

היום תעלה עצומה ברשתות החברתיות בנוגע להצעת שינוי שם הרחוב, עצומה אותה מוביל מנכ"ל תנועת "אם תרצו", מתן פלג, ביחד עם המשפחות השכולות.

ההחלטה בנוגע לעתיד שמו של הרחוב שנסלל עוד בתקופה העותומאנית ונושא את שמו הסולטאן שבנה את חומות העיר העתיקה של ירושלים תלויה בחברי וועדת שמות לרחובות, שעתידה להתכנס בעוד כשלושה שבועות.

19/06/17 | 07:20