חדשות
  Bookmark and Share
close

בשנה הבאה בירושלים הבנויה? "העברת השגרירות תתרחש"

בשעה שלוח הזמנים של נשיא ארצות הברית כבר התמלא לקראת ביקורו בישראל, שאלת השגרירות עודנה פתוחה. השר ארדן קבע בגלצ: "כל המאמצים לשכנעו במהלך שהותו - יעשו"

מערכת גלצ

אחת השאלות הגדולות ביותר המרחפות מעל ביקורו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, היא האם השגרירות האמריקנית תועבר לירושלים או תשאר לשכון בתל אביב. השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, פסק (הבוקר) בראיון לאילנה דיין בגלצ שהנציגות האמריקנית תועתק לבירת ישראל. "בין אם זה יקרה במהלך הביקור או במהלך הקנדציה שלו העברת השגרירות תתרחש. אם זה לא יקרה - זה מאכזב".

גורם במממשל האמריקני הודיע כי ההכרזה על העברת השגרירות במהלך ביקורו של נשיא ארצות הברית ירדה מהפרק. "יכול להיות שהוא לא רוצה לתת צידוקים לכל מיני הפגנות או גורמים שירצו להביע התנגדות במהלך ביקורו", העריך ארדן.  

"הוא הגיע מהרקע העיסקי , אני לא בטוח שכל פרטי הפרטים של הסכסוך הישראלי פלסטיני היו מוכרים לו", הוסיף ארדן. לדבריו, למרות הדיווח לפיו השגרירות לא תועבר - כל הקלפים עדיין על השולחן. "מן הסתם צוות הקמפיין זה לא הצוות שנמצא סביבו היום וכנראה שהכניסו לו גם כל מיני נימוקים מדיניים. אני בטוח שכל המאמצים במהלך הביקור לשכנע אותו יעשו".

18/05/17 | 10:11