חדשות
  Bookmark and Share
close

בלעדי: באונ' העברית בוטלה שירת "התקווה" בסוף הטקס

באוניברסיטה החליטו במודע גם השנה, שלא לכלול את ההמנון הלאומי בטקס הענקת התעודות לבוגרי הפקולטה למדעי הרוח. לדבריהם, כדי "לא לפגוע בצד השני" - בסטודנטים הערבים

מיכל צ'ין

הפקולטה למדעי הרוח של האוניברסיטה העברית הערב תקיים הערב (חמישי) טקס חלוקת תעודות למוסמכים. אבל בהקלטות שהגיעו לידי בוקר טוב ישראל מסבירה עובדת במשרד הפקולטה כי ההמנון הלאומי, התקווה, לא ישודר בגלל מה שהיא הגדירה, "התחשבות בצד השני", כלומר, בסטודנטים ואורחים הערבים שיגיעו לטקס.

גם בשנה שעברה החליטה הפקלוטה לא לנגן את המנון המדינה בטקס חלוקת התארים, החלטה שעוררה התנגדות רבה בקרב סטודנטים וחברי האוניברסיטה. אמש, שיגרה תנועת "אם תרצו" מכתב לדיקן הפקולטה למדעי הרוח, בדרישה לנגן את המנון המדינה מתוך אמונה שישנה חשיבות עליונה שגוף אקדמי מוביל במדינה ישדר שהוא חש בנוח עם קיומה של מדינת ישראל.

סגן השר הרב אלי בן דהן, מהבית היהודי, הגיב הבוקר בשיחה עם אפי טריגר בגלצ על הפרסום ב"בוקר טוב ישראל" על ביטול שירת התקווה בטקס האוניברסיטאי. "בושה וחרפה. הם שכחו שישראל קודם כל יהודית ואחרי זה דמוקרטית. אולי נבטל גם חוק השבות כי אין כזה שחל על ערבים". בן דהן קרא בעקבות הדברים לשנות את החוק: "מקווה שבנט יתערב בעניין ולא ייתן לזה להימשך".

מהאוניברסיטה העברית בירושלים נמסר כי "לא קיימת הוראת חוק ו/או הנחיה של המועצה להשכלה גבוהה בנוגע לשירת המנונים בטקסים אקדמיים, אי לכך אין שום בסיס לכל טענה מול האוניברסיטה העברית בנושא". באוניברסיטה הבהירו שבטקסים הממלכתיים - שירת ההמנון מנוגנת כמקובל אך בטקסים אקדמיים אין מחויבות לנגן את ההמנון.

18/05/17 | 07:54